razemdozmiany.pl | Elżbieta Smoleń
16680
page-template-default,page,page-id-16680,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Elżbieta Smoleń

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jestem psychoterapeutką osób dorosłych oraz rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi (do 2 roku życia). Ukończyłam 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizację Zdrowie Publiczne w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, a także wiele specjalistycznych szkoleń w zakresie psychoterapii.

 

Od czterech lat pogłębiam moją wiedzę w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Instytucie Matki i Dziecka, Szpitalu Nowowiejskim, na Oddziale Dziennym Szpitala Wolskiego oraz w Centrum Psychologicznym „Spotkanie”.
W gabinecie pracuję jako psychoterapeuta, nie wystawiam recept i zwolnień lekarskich.

 

Głównym narzędziem prowadzonej przeze mnie psychoterapii jest dialog terapeutyczny, w trakcie którego dokonuję analizy i interpretacji treści wnoszonych przez Pacjenta, dzięki czemu zyskuje on głębsze rozumienie siebie, co otwiera drogę do zmiany i ustąpienia objawów.

 

Zapraszam w szczególności osoby:
– żyjące w lęku, smutku i/lub depresji;
– doświadczające trudności w relacjach;
– przeżywające ciągły stres i napięcie w życiu codziennym;
– zmagające się z kryzysami wewnętrznymi, poczuciem pustki wewnętrznej i/lub braku sensu życia;
– gotowe do głębszej pracy nad sobą, obejmującej obszary nieświadome.

 

Zajmuję się również prowadzeniem konsultacji i psychoterapii dla rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi oraz dla kobiet w okresie okołoporodowym. Od czterech lat jestem uczestniczką Seminarium Obserwacji Niemowląt prowadzonego przez Orę Dresner z British Psychoanalytic Association, gdzie od ponad dwóch lat prowadzę własną obserwację niemowlęcia.
Psychoterapia rodzic-niemowlę (ang. PIP – Parent-Infant Psychotherapy) jest to metoda terapeutyczna, która pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicem a niemowlęciem poprzez pomoc rodzicowi w lepszym rozumieniu i wyczuwaniu dziecka, co daje szansę na lepsze bycie razem.

 

Zapraszam rodziców z dziećmi do 1,5 roku życia (max. do 2 lat) przeżywających wszelkiego rodzaju niepokój dotyczący dziecka spowodowany przez: problemy ze spaniem, z karmieniem (szeroko rozumiane, tzn.: z pobieraniem pokarmu, z przystawieniem do piersi, z przyrostem masy ciała, przedłużające się karmienia, zbyt mało karmień itp.), ulewania, wymioty, biegunki, kolki, zaparcia, płaczliwość dziecka, ale też wyczerpanie czy rozdrażnienie matki, z depresją poporodową włącznie. Tego typu pomoc zapobiega ryzyku o wiele poważniejszych problemów pomiędzy rodzicem a dzieckiem w przyszłości i sprzyja prawidłowemu rozwojowi emocjonalnemu dziecka, dając mu dobrą podstawę, a także wzmacnia w rodzicu poczucie jego kompetencji i satysfakcję z kontaktu z dzieckiem. Wszystko to służy wzmacnianiu więzi pomiędzy nimi.
Kontakt: tel. 796 034 793, e-mail: psychoterapia.esmolen@gmail.com

 

Wizyty wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.
Wizyta trwa 50 minut w przypadku osób dorosłych i 60 minut w przypadku rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi.