razemdozmiany.pl | PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA DZIECI I MŁODZIEŻY
16538
page-template-default,page,page-id-16538,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

terapia_dzieciSą to bezpośrednie spotkania psychologa – psychoterapeuty z dzieckiem,  zawsze za zgodą rodziców/opiekunów prawnych, których celem jest praca terapeutyczna z dzieckiem połączona z konsultacjami dla rodziców.

 

Spotkania terapeutyczne dają dziecku lub młodej osobie niezbędne wsparcie we wczesnym okresie życia, kiedy mogą pojawić się u nich trudności emocjonalne lub adaptacyjne; problemy w nauce, w relacjach rówieśniczych lub w domu; w sytuacji przeżywania nadmiernego napięcia, lęku, zachowań agresywnych, niskiej samooceny lub zaburzeń odżywiania. Praca z psychoterapeutą może być również przydatna w sytuacji różnych kryzysów rodzinnych, np. choroba lub śmierć bliskiej osoby.

 

Terapia z dziećmi i młodzieżą polega przede wszystkim na zamianie zachowań niepożądanych w akceptowane społecznie, na rozwijaniu umiejętności społecznych i budowaniu konstruktywnych mechanizmów radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

 

Psychoterapię dzieci i młodzieży prowadzą:

Bogudał-Borkowska Joanna

Bytniewska Ewa

Wangler Barbara